М'які контактні лінзи з УФ-блокатором забезпечують простий спосіб захисту рогівки, лімба і внутрішніх структур ока від ультрафіолетового випромінювання, дії якого піддаються всі люди. Вони особливо корисні, коли сонцезахисні окуляри непрактичні, в тому числі при значному часу, проведеному на відкритих просторах, в тому числі і при заняттях багатьма видами спорту.

Іншим найважливішою їх перевагою є захист від відбитого або периферически сфокусованого світла, вони можуть бути розумною альтернативою очками в захисті внутрішніх структур ока від ультрафіолетового випромінювання. Однак для зовнішніх структур ока (кон'юнктиви і повік) ризик впливу ультрафіолетового випромінювання зберігається, тому продовжують зберігатися переваги використання УФ-блокуючих лінз або сонцезахисних окулярів.

Оскільки добре підібрані м'які контактні лінзи повністю покривають рогівку і частково кон'юнктиву, використання УФ-блокуючих м'яких контактних лінз забезпечує захист від ультрафіолетового випромінювання рогівки, кришталика, сітківки та інших структур, таких як епітеліальні стовбурові клітини лімба і прилеглої кон'юнктиви, які служать джерелом нових епітеліальних клітин рогівки.