Одним з недоліків контактної корекції зору є алергія - по її причині чимала частина пацієнтів припиняє носіння контактних лінз на час, або взагалі змушена відмовитися від них.

Алергічні реакції на матеріал з якого виготовлена ​​лінза зустрічаються вкрай рідко. Найчастіше користувачі контактних лінз, які застосовують хімічні дезінфікуючі системи, можуть зіткнутися з алергією на консерванти, що містяться в них. З цієї причини в картці пацієнта слід записувати, яким розчином для лінз користується пацієнт, і при повторних оглядах вносити відповідні зміни, якщо він перейшов на використання розчину іншої марки. Пацієнтам потрібно розуміти, що можлива алергія на компоненти розчинів, тому їм слід добре подумати перед тим, як перейти на новий розчин (часто це робиться з економічних міркувань).

Якщо при переході на новий розчин виникають симптоми алергічної реакції, виходом буде повернення пацієнта на використання попереднього розчину або на розчин, до складу якого входить інший консервант (правда, слід зазначити, що в багатьох багатофункціональних розчинах вони одні й ті ж).

Найбільш оптимальним виходом при встановленні гіперчутливості пацієнта на компоненти розчину є переклад його на пероксидную систему. Така система при нейтралізації переходить в сольовий розчин, і проблеми з консервантами не виникає. Золотим стандартом пероксидних систем можна назвати «AOSept» від компанії «CIBA Vision».