Кольорові лінзи користуються все більшою популярністю у більш представницький прекрасної статі (рідше у сильної половини людства). Для бажаючих змінити зовнішність, поміняти імідж кольорові лінзи стають практично такими ж звичними, як фарби для волосся і декоративна косметика.

За допомогою кольорових контактних лінз навіть власниці пекучих темних очей зможуть змінити колір райдужної оболонки на небесно блакитний, а власниці світлих очей можуть перетвориться в таємничих кареглазок.

Вибір кольору і примірка лінз

Кольорові контактні лінзи існують як для людей з хорошим зором, так і для потребують корекції. Однак «плюсові» кольорові лінзи з корекцією далекозорості зустрічаються набагато рідше, і, як правило, такі лінзи необхідно попередньо замовляти. Для людей з короткозорістю і хорошим зором пропонується великий вибір лінз всіляких модних відтінків.

Провідні виробники кольорових лінз пропонують досить великий вибір кольорів і відтінків, як для світлих, так і темних очей. Однак пам'ятайте, що, вибираючи колір лінз за каталогом, результат не завжди буде відповідати заявленому, оскільки у кожної людини індивідуальний колір райдужної оболонки і передбачити точний результат без примірки неможливо. Тому дуже багато оптики надають послугу примірки лінз. Вартість такої послуги невисока і Ви зможете поміряти кілька кольорів і підібрати відповідний. Збираючись відвідати оптику для примірки лінз, не забудьте туди заздалегідь зателефонувати і уточнити наявність лінз потрібних кольорів.

Безпека кольорових лінз, правила догляду за лінзами

Існує думка, що кольорові контактні лінзи шкідливі для очей, проте це неправильне твердження. Фарбувальний шар знаходиться в середині лінзи і не стикається з оболонкою ока. Сприйняття кольорів не порушується, так як центральна частина лінзи (область для зіниці) залишається прозорою. Безпека очей залежить від правильності догляду за лінзами і правильністю підбору лінз (тому лінзи повинен підбирати офтальмолог).

Кольорові контактні лінзи - це гідрогелеві лінзи, тому ні в якому разі не перевищуйте час носіння лінз в день, категорично забороняється спати в кольорових лінзах. Через наявність барвника кислородопроницаемость кольоровий лінзи нижче, тому їх можна ність до 8 годин на день. Для більш комфортного ноші використовуйте зволожуючі краплі, наприклад Aquify. Для очищення підходять всі універсальні розчини для лінз, а так само пероксидні системи. Пам'ятайте, що кольорові контактні лінзи це предмет індивідуальної гігієни, не можна давати свої лінзи носити і міряти подругам.

Деякі особливості контактних лінз

Якщо Ви хочете поміняти свій колір до кого-небудь заходу або свята, не купуйте лінзи напередодні! Подбайте про покупку заздалегідь, оскільки очі повинні адаптуватися до кольорової лінзі, в перші кілька днів можливо «подтуманіваніе», це нормальне явище, не лякайтеся, через кілька днів очей звикне до лінзи і дискомфорт зникне.

Чутливість зору в сутінках зменшується. Чим темніше стає, тим більше розширюється зіниця, захоплюючи при цьому забарвлену частину лінзи, і зір стає нечітким. Особливо важливо враховувати цей факт автомобілістам при водінні в темний час доби і при зміні освітлення (ве'зд-виїзд з тунелю, коли відбуватиметься розширення і звуження зіниці), будьте особливо уважними, знизьте швидкість.