Поява контактних лінз справила справжній фурор серед «очкариків». Ще б пак! Адже тепер не потрібно нескінченно протирати скло, поправляти оправу на переніссі або турбуватися про естетичну складову. Вирушаючи на перше побачення можна геть забути про свої проблеми, а заняття спортом перетворилося на справжнє задоволення. На щастя, постійний розвиток технологій дозволило зробити лінзи максимально «доброзичливими»: вони пропускають набагато більше кисню, ніж раніше, мають високий комфорту і можуть підлаштовуватися під активний ритм життя свого власника. Якщо ви ставитеся до тих людей, які часто забувають зняти лінзи на ніч або мають графік роботи, який дозволить ретельно доглядати за лінзами, вам обов'язково слід задуматися над покупкою лінз, в яких можна спати.

Як довго можна носити контактні лінзи?

Останнім часом розмови про те, як довго можна носити контактні лінзи призводять до справжніх дебатів: одні радять знімати їх поле восьми годин користування, інші - після десяти, а треті - після дванадцяти. Однак лікарі-офтальмологи радять прислухатися до своїх відчуттів і регулювати час, який є найбільш комфортним для очей. Пам'ятайте, що в лінзах ви не повинні відчувати сухості, дискомфорту або сльозотечі, в будь-якому випадку, якщо ваші лінзи виготовлені з гідрогелю, носити їх можна не більше 12 годин. Якщо ваші очі почали боліти або з'явилося відчуття різі та «піску» - негайно знімайте лінзи.

Силікон-гідрогелеві лінзи

Сучасне покоління контактних лінз позбавлене недоліків, які були притаманні їхнім попередникам - гідрогелевим лінзам. Завдяки спеціальному складу вони можуть «дихати», що дозволяє носити їх більше 12 годин, а деякі з них безперервно цілу добу або навіть декілька діб поспіль. Якщо лікар не виявив протипоказань і прописав вам контактні лінзи, в яких можна спати, все одно не забувайте про техніку безпеки і суворо дотримуйтеся режиму носіння, запропонований вашим лікарем.

У яких лінзах можна спати?

Якщо ви ведете активний спосіб життя, хочете прокидатися «зрячими» або просто не маєте можливості зняти лінзи і помістити їх в контейнер (наприклад, під час подорожі або при відсутності необхідних гігієнічних умов), обов'язково скажіть про це лікареві. Він допоможе підібрати максимально зручні і комфортні контактні лінзи, які підійдуть вам за ціною і за якістю. Серед виробників засобів контактної корекції найбільш затребуваними є такі марки:

•    «Эйр Оптикс» (Air Optix Aqua и Air Optix Night & Day
•    «Пур Вижн» (PureVision и PureVision 2 HD)
•    «Биофинити» (Biofinity и Biofinity XR)
•    «Акувью Оазис»(Аcuvue Оasys)

 

 

Представлені моделі лінз можна носити безперервно до 6-30 днів. Вони складаються з «дихаючого» силікон-гідрогелю, а спеціальна формула збільшує обсяг зволожуючої речовини, не дозволяючи лінз пересихати і підтримуючи максимальний комфорт навіть для чутливих очей.

 

Увага! Нічний сон в лінзах Аcuvue Оasys скорочує їх термін придатності! Не забувайте про це, коли будете носити ці лінзи.

Пам'ятайте, якщо ви носите лінзи, потрібно обов'язково відвідувати лікаря раз на півроку чи частіше.