Зміст

 

Для синдрому сухого ока (ССО) характерно недостатнє зволоження поверхні очного яблука. Причиною може бути порушення сльозоутворення або розподілу слізної рідини. Сьогодні з даною проблемою стикається до 80% активних користувачів комп'ютерів і гаджетів. Це зв'язано в тому числі з недостатньою частотою моргань при тривалій фіксації погляду на екрані.

Для довідки:

При кожному морганні слізна рідина рівномірно розподіляється по поверхні ока. Новоутворена слізна плівка виконує ряд функцій: вимиває з кон'юнктивальної порожнини пил і сторонні мікрочастинки, поставляє кисень до рогівки, змащує її поверхню і забезпечує комфортне моргання.

Якщо цей процес порушується через брак або порушення структури слізної рідини, то рогівка стає більш чутливою до зовнішніх подразників. А це може стати причиною багатьох ускладнень.

Симптоми ССО у користувачів контактних лінз

З синдромом сухого ока стикається чимало чоловіків і жінок, котрі носять контактні лінзи.

ССД у них проявляється (симптоми):

 1. ✔ нав'язливим відчуттям стороннього тіла;
 2. ✔ втомлюваністю очей;
 3. ✔ їх гіперемією, тобто почервонінням;
 4. ✔ нечіткістю зображення;
 5. ✔ відчуттям піску в кон'юнктивальній порожнині.

Саме ці відчуття змушують багатьох людей відмовлятися від носіння контактних лінз. Але при правильному підході від них можна позбавитися, щоб потім і далі успішно носити МКЛ.

Чому виникає синдром сухого ока

Розглянемо основні причини патології. Для зручності розділимо їх на дві групи.

1. Не пов'язані з носінням контактних лінз:

 • Вік. Після 50 років залози повік починають виробляти менше слізної рідини, що сприяє розвитку ССО.

 • Деякі ендокринні та аутоімунні захворювання. Синдромом сухого ока страждають багато людей з цукровим діабетом, ревматоїдним артритом, синдромом Шегрена і т.д.

 • Прийом певних лікарських препаратів. Сухість очей можуть провокувати антигістамінні і протинабрякові препарати, антидепресанти та ін.

 • Вплив факторів зовнішнього середовища. Вітер, дим, сухе повітря, рідкі мигання — все це призводить до інтенсивного випаровування слізної рідини і розвитку ССО.

 • Порушення структури слізної плівки. Слізна плівка складається з трьох шарів: ліпідного, водного і муцинового. Порушення складу будь-якого з них може стати причиною ССО.

2. Пов'язані з носінням контактних лінз:

 • Порушення режимів носіння і заміни. Щоденне носіння лінз довше покладеного або їх несвоєчасна заміна часто стають причиною сухості очей.

 • Використання невідповідних засобів по догляду. Деякі багатоцільові розчини не містять змочуючих компонентів, а значить — не зволожують лінзи. У підсумку ті швидше підсихають, що і сприяє розвитку ССД.

 • Неправильна посадка лінз. МКЛ, які неправильно «сидять» на рогівці, заважають нормальній циркуляції слізної рідини. А це також може привести до розвитку ССД.

Як лікувати синдром сухого ока

При появі тривожних симптомів необхідно якомога раніше звернутися до офтальмолога, щоб з'ясувати причини і своєчасно почати лікування. В ході обстеження лікар проведе огляд і зробить потрібні тести, що дозволить визначити ступінь ССО і визначитися з тактикою лікування.

Доктор може порекомендувати:

 1. ✔ використання певних зволожуючих крапель;
 2. ✔ заміну розчину для догляду за лінзами;
 3. ✔ заміну контактних лінз на ті, які мають більш відповідний матеріал та параметри;
 4. ✔ коригування режиму носіння і заміни МКЛ;
 5. ✔ консультацію іншого вузького спеціаліста.

Комплексний підхід до лікування і дотримання рекомендацій лікаря допоможе позбутися неприємних відчуттів, викликаних сухістю очей.

Як запобігти синдром сухого ока

У цьому вам допоможуть прості рекомендації:

 1. ✔ Дотримуйтеся режиму носіння і заміни контактних лінз. А також використовуйте для догляду за ними хороші розчини і, при необхідності, зволожуючі краплі.

 2. ✔ Користуйтеся сонцезахисними окулярами, які не дадуть яскравому світлу, ультрафіолету і вітру подразнювати ваші очі.

 3. ✔ Зволожуйте повітря в приміщенні, особливо взимку, коли включені обігрівачі, а влітку — кондиціонери, що висушують повітря.

 4. ✔ Давайте очам відпочити при роботі за монітором, читанні книг і під час інших занять з візуальною концентрацією. Можете кілька разів моргнути, щоб слізна рідина могла рівномірно розподілитись по поверхні ока.

 5. ✔ Розмістіть екран свого комп'ютера нижче рівня очей. Це дозволить вашим очам бути не надто широко відкритими, що сповільнить випаровування слізної рідини з поверхні очного яблука.

 6. ✔ Використовуйте препарати штучної сльози — спеціальні змащуючі і зволожуючі краплі, які подарують вам комфорт, навіть якщо ви страждаєте від хронічної сухості очей.

 7. ✔ Куріння і сигаретний дим провокують розвиток ССО. Ще одна причина кинути шкідливу звичку і уникати перебування поруч з людьми, що палять.

Дбайте про здоров'я своїх очей, а ми вам у цьому допоможемо. Адже в нашому інтернет-магазині представлено широкий асортимент контактних лінз, засобів по догляду і аксесуарів з безкоштовною доставкою по Києву та іншим містам України.

Скористайтеся вигідними акціями та знижками на набори. А також приєднуйтесь до дисконтної програми, щоб отримувати ще більше задоволення від покупок з персональною знижкою від 3 до 10%.