Основна відмінність між гідрогелевимі і силікон-гідрогелеві лінзами — в способі пропускання кисню до рогівки. Здатність МКЛ пропускати кисень характеризується коефіцієнтом Dk / t (Dk — киснепроникність матеріалу, t — товщина лінзи в центрі).

При носінні гідрогелевих МКЛ рогівка отримує кисень через воду, що міститься в матеріалі. Таким чином, чим більше в матеріалі вологи і чим менша товщина лінзи, тим краще вона пропускає кисень. Dk / t води = 80, тобто це число — межа киснепроникності гідрогелевих МКЛ. Однак і вона є недосяжною, оскільки лінза не може на сто відсотків складатися з рідини.

Тому Dk / t гідрогелевих МКЛ коливається в межах 15-40 одиниць, що є безпечним тільки для денного носіння. В гідрогелевих МКЛ категорично заборонено спати.

Рішенням обмеженої киснепроникності МКЛ став винахід силікон-гідрогелевих матеріалів. Вони містять молекули силікону, які і проводять повітря до рогівки ока. Dk / t силікон-гідрогелевих МКЛ може досягати 175 одиницьAir Optix Night & Day).

Завдяки високій кисневій проникності силікон-гідрогелеві лінзи можна безпечно носити в подовженому режимі, а також не знімаючи кілька днів поспіль. Вони стали справжньою знахідкою для пацієнтів, котрі потребують хорошого зору більше 12 годин на добу.

Силікон-гідрогелеві МКЛ не такі м'які і гірше притягують вологу, ніж гідрогелеві. Але при цьому краще тримають форму і є більш міцними. Через більшу жорсткість деякі пацієнти після багаторічного носіння гідрогелевих лінз можуть відчувати дискомфорт при переході на силікон-гідрогелеві. А ось первинні пацієнти його зазвичай не відмічають.

Чим більше в силікон-гідрогелевих МКЛ води — тим вони м'якші, а чим більше силікону — тим краще пропускають повітря.

Проблема «гідрофобності» силікону вирішується шляхом плазмової обробки поверхонь, або за допомогою введення зволожуючих речовин в матеріал лінз. Цим забезпечується їх хороша змочуваність, як у гідрогелевих МКЛ.

На відміну від гідрогелевих, силікон-гідрогелеві лінзи менш схильні до накопичення протеїнових відкладень. За рахунок цього вони забезпечують комфорт і хорошу якість зору протягом усього терміну експлуатації. А з ліпідними відкладеннями, що можуть накопичуватися на них, допомагає впоратися мануальне очищення лінз перед їх поміщенням в розчин.

Уникнути попадання ліпідів на МКЛ із зовнішнього середовища можна, якщо ретельно дотримуватися гігієни рук та обережно користуватися косметичними засобами на жировій основі.

У нашому інтернет-магазині представлені наступні силікон-гідрогелеві МКЛ для корекції короткозорості і далекозорості:

 

Для корекції астигматизму:

 

Для корекції пресбіопії:

 

Стаття оновлена ​​04.01.2019.