Содержание

 

Ви все ще боїтеся носити контактні лінзи? Переживаєте через надумані страхи, які мають мало спільного з реальністю? Ну що ж, прийшов час розвіяти їх. Ми зібрали найпоширеніші помилкові думки про МКЛ, що змушують багатьох відмовлятися від їх носіння. Ознайомтеся з ними і, можливо, ваша думка зміниться.

Контактні лінзи зроблені зі скла

Так, перші контактні лінзи дійсно виготовляли зі скла. Однак в 60-х роках минулого століття все змінилося. Їх почали робити з гідрофільного полімеру (HEMA). А в кінці 90-х років американська компанія Ciba Vision (Alcon) випустила перші силікон-гідрогелеві, «дихаючі» лінзи.

Сьогодні всі МКЛ виробляють з високотехнологічних матеріалів з хорошою біосумісністю, що створює ефект «не присутності» на оці. Такі лінзи абсолютно невідчутні, тому дуже комфортні в носінні.

Контактні лінзи — це небезпечно

На момент появи МКЛ існувала висока ймовірність розвитку ускладнень при їх використанні. Пов'язано це було, перш за все, з недосконалістю технологій на той момент.

Раніше випускалися в основному традиційні лінзи, термін носіння яких становив від 6 до 12 місяців. Вони мали низький показник кисневої проникності і погано пропускали повітря до рогівки ока. У той час багато користувачів отримали негативний досвід, що змусило їх відмовитися від використання МКЛ.

На даний момент технології пішли далеко вперед. І вчені вже досягли приголомшливих результатів, створивши щоденні, двотижневі та щомісячні лінзи. Зроблені з силікон-гідрогелю, вони мають хорошу кисневу проникність, тому не шкодять очам. Такі МКЛ неймовірно комфортні і дуже зручні у використанні.

Контактні лінзи погіршують зір

Будь-який лікар підтвердить, що МКЛ більш фізіологічні і краще коригують зір, ніж окуляри. При їх носінні очі не напружуються і не втомлюються. Сьогодні вже доведено, що контактні лінзи уповільнюють розвиток короткозорості. У людей, які їх носять, міопія прогресує повільніше, ніж у тих, хто ходить в окулярах або зовсім відмовляється від оптичної корекції.

МКЛ можна носити тільки 2-4 години в день

Максимально допустима кількість годин, протягом яких можна носити лінзи, визначається матеріалом, з якого вони зроблені.

На даний момент існує два типи матеріалів:

  1. Гідрогель. Залежно від марки гідрогелеві лінзи можна носити 8-12 годин протягом дня. На ніч їх обов'язково потрібно знімати. Обмеження щодо терміну носіння пов'язані з невисокою кисневої проникністю і ризиком гіпоксії (кисневого голодування) рогівки.

  2. Силікон-гідрогель. Це нове покоління матеріалів з дуже високою киснепроникністю. В силікон-гідрогелевих лінзах можна ходити до 16-18 годин протягом дня, залишати на ніч і навіть носити до 30 діб, не знімаючи.

Лінзи викликають дискомфорт

Сучасні МКЛ забезпечують комфорт з першої хвилини після надягання і до кінця дня. Вони створені з «дихаючих» біосумісних матеріалів, тому не викликають гіпоксії рогівки і неприємних відчуттів. З ними у вас не почервоніють очі, не з'явиться дискомфорт і не виникнуть небезпечні ускладнення.

Звичайно, новачкам потрібен час, щоб звикнути до МКЛ. Перші дві-три тижні лінзи може бути важко надягати, знімати і доглядати за ними. В цей же час людина може відчувати їх присутність. Однак незабаром дискомфорт проходить, МКЛ перестають відчуватися, а догляд за ними вже не доставляє незручностей. Достатньо лише трохи почекати.

Контактні лінзи — це дорого

З появою на ринку великих компаній-виробників, МКЛ стають все більш доступними для масового споживача. У всьому світі вони вже давно перестали бути дорогим аксесуаром і перейшли в категорію предметів щоденної необхідності. А придбати їх можна за доступною ціною.

Так що не бійтеся контактних лінз. Вони доступні, безпечні та зручні. Сходіть на консультацію до офтальмолога і нехай він підбере вам підходящі МКЛ, а також розповість про правила догляду за ними. І незабаром ви зможете насолоджуватися хорошим зором і комфортом.

Стаття оновлена 04.01.2019.