Контактні лінзи - маленькі та тендітні помічники в боротьбі за ідеальний зір. Якщо доглядати за ними ретельно і дотримуватися всіх правил з догляду, то вони стануть вашими друзями і діставлятимуть радість не лише 100% зором, але і комфортом під час носіння. А ось якщо їх «запустити» і нехтувати правилами з догляду, то проблем вони принесуть набагато більше, ніж можуть припустити навіть найсміливіші. Ось чому так важливо знати, як правильно стежити за станом контактних лінз і як зберегти здоров'я і красу своїх очей.

Як доглядати за контактними лінзами:

 

1. Якщо ви користуєтеся одноденними лінзами, вам досить навчитися їх правильно надягати і знімати.
 
2. Якщо ви хочете зняти або надіти лінзу, обов'язково вимийте руки з милом. В іншому випадку ви занесете мікроби, бактерії та бруд спочатку на лінзи, а потім собі в очі.
 
3. Перед тим як помістити лінзу в контейнер, переконайтеся, що в ньому немає сторонніх предметів. Це можуть бути піщинки, пил, ворсинки і навіть шерсть тварини. Слідкуйте, щоб ваш контейнер завжди був чистим.
 
4. Контактними лінзами варто користуватися дуже обережно. Якщо їх неправильно надіти або зняти, вони можуть порватися або лопнути. Користуйтеся спеціальними пінцетами з силіконовими наконечниками.
 
5. Не нехтуйте механічним очищенням лінз перед зануренням їх у контейнер із розчином. Для цього покладіть лінзи на розкриту долоню і нанесіть кілька крапель розчину для очищення, вказівним пальцем акуратно потріть поверхню лінз. Нескладні дії протягом декількох секунд допоможуть набагато краще очистити лінзи.
 
6. Відмовилися від лінз на якийсь час? Не забувайте міняти розчин, в якому вони знаходяться.
 
7. Якщо ви допустили пересихання лінзи, її необхідно викинути і замінити новою.
 
8. Контейнер потрібно міняти так само часто, як і контактні лінзи. Для нових виробів старий контейнер неприпустимий. Якщо маєте бажання позбавити себе від необхідності щоразу купувати ємність, вибирайте розчини для лінз, які продаються вже з контейнером. Наприклад, багатофункціональний розчин «Opti-Free Express» компанії «Alcon».
 
9. Лікарі-офтальмологи не рекомендують одягати лінзи під час застуди або грипу. Якщо ви ніяк не можете відмовитися від них на користь окулярів - обирайте одноденні лінзи, які не потребують догляду.
 
10. Ніколи не економте на покупці контактних лінз і розчинів для догляду за ними. Пам'ятайте: скупий завжди платить двічі. З цієї ж причини обов'язково викидайте розчин для лінз, якщо у нього закінчився термін придатності.
 

 
11. Ніколи, запам'ятайте, ніколи не користуйтеся водою з-під крана в якості зволожувача або замінника багатофункціонального розчину, тому що це може призвести до виникнення інфекцій.
 

12. Не забувайте, що лінзи вимагають ретельного догляду: їх необхідно правильно одягати, знімати, вчасно міняти розчин (перед кожним зануренням в контейнер на ніч) і обов'язково купувати нові лінзи після закінчення терміну придатності старих.

13. Торичні, традиційні і усі гідрогелеві лінзи завжди потрібно знімати вчасно, інакше вони викличуть кисневе голодування ока.
 
14. Квартальні і традиційні лінзи необхідно очищати спеціальними ферментними таблетками.
 
15. Контейнер для лінз повинен бути завжди чистим, а рідина - свіжою.

 

Як правильно доглядати за контейнером для лінз

Крок 1.

Одягнувши контактні лінзи вранці, обов'язково вилийте нічний розчин, в якому вони перебували.

Крок 2.

Промийте ємність невеликою кількістю свіжої рідини.

Крок 3.

Переверніть контейнер догори дном, попередньо підклавши під нього чисту серветку. (Тканина для цього не придатна, адже вона залишає ворсинки).

Крок 4.

Перед сном залийте свіжої рідини в чистий сухий контейнер і помістіть туди лінзи.

Крок 5.

Щільно закрийте контейнер кришкою.

Якщо ви завжди будете дотримуватися правил гігієни і інструкції з експлуатації, контактні лінзи подарують вам чудовий чіткий зір, комфорт і захист на довгі роки.