Зміст

 

Контактні лінзи — маленькі помічники в боротьбі за ідеальний зір. Якщо ретельно стежити і доглядати за ними, вони стануть вашими друзями і будуть радувати не тільки 100% зором, але і приголомшливим комфортом під час носіння. А ось якщо їх «запустити» і нехтувати правилами догляду, то вони принесуть чимало проблем.

Саме тому так важливо знати, як правильно доглядати за контактними лінзами, щоб зберегти здоров'я і красу своїх очей.

Як доглядати за контактними лінзами:

1. Щоб користуватися одноденними лінзами, вам достатньо навчитися їх правильно надягати і знімати.
 
2. Перш ніж зняти або надягти лінзу, обов'язково вимийте руки з милом. В іншому випадку ви занесете мікроби, бактерії і бруд спочатку на неї, а потім собі в очі.
 
3. Перед тим як помістити лінзу в контейнер, переконайтеся, що там немає сторонніх предметів. Це можуть бути піщинки, пил, ворсинки і навіть шерсть тварини. Слідкуйте, щоб контейнер завжди був чистим.
 
4. Всі маніпуляції з контактними лінзами виконуйте дуже обережно. Адже якщо їх неправильно надіти або зняти, вони можуть порватися. Тому користуйтеся присосками-знімачами і спеціальними пінцетами з силіконовими наконечниками.
 
5. Не нехтуйте механічним очищенням. Перш ніж помістити МКЛ в контейнер, покладіть її на розкриту долоню і змочіть кількома краплями багатоцільового розчину. А потім акуратно протріть вказівним пальцем іншої руки. Так ви за кілька секунд очистите лінзу від бруду.
 
6. Відмовилися від МКЛ на якийсь час? Не забувайте періодично міняти розчин, в якому вони зберігаються.
 
7. Якщо лінзи засохли, викиньте їх і замініть новими.
 
8. Міняйте контейнер щомісяця. Для нових виробів ніколи не використовуйте стару ємність. Якщо не хочете кожен раз купувати її, вибирайте багатофункціональні розчини, які вже продаються з контейнером. Наприклад, Opti-Free Express компанії Alcon.
 
9. Прислухайтеся до порад офтальмологів: не носіть МКЛ під час застуди або грипу. Якщо ви ніяк не можете відмовитися від них на користь окулярів — вибирайте одноденки, які можна викинути в кінці дня.
 
10. Ніколи не економте на покупці МКЛ і засобів по догляду за ними. Без жалю викидайте зношені вироби та розчини, у яких закінчився термін придатності.
 

 
11. Не використовуйте воду з-під крана в якості зволожувача або замінника багатофункціонального розчину, адже це може призвести до розвитку інфекційних ускладнень.
 
12. Використовуючи лінзи планової заміни, ретельно доглядайте за ними щодня. Привчіть себе правильно надягати і знімати їх, чистити, дезінфікувати і обов'язково викидати після закінчення терміну придатності.
 
13. Торичні, традиційні і гідрогелеві лінзи завжди знімайте на ніч, інакше вони викличуть кисневе голодування рогівки. А це може стати причиною небезпечних ускладнень: її набряку, кератитів і виразок.
 
14. Квартальні та традиційні МКЛ очищайте пероксидними системами не рідше одного-двох разів на місяць. Глибока чистка допоможе видалити з їх поверхні білкові, жирові і кальцієві відкладення, що накопичилися там.
 
15. Слідкуйте, щоб розчин в контейнері для лінз завжди був свіжим. Це попередить розмноження шкідливих мікроорганізмів у його комірках.

Як правильно доглядати за контейнером для лінз

  1. Крок 1. Одягнувши контактні лінзи, вилийте розчин, в якому вони перебували.

  2. Крок 2. Промийте ємність невеликою кількістю свіжої рідини.

  3. Крок 3. Наповніть контейнер чистим багатофункціональним розчином.

  4. Крок 4. Знявши МКЛ, очистіть їх, помістіть в контейнер і щільно закрийте кришки.

Якщо ви завжди будете слідувати правилам, контактні лінзи подарують вам чудовий зір на довгі роки. І вам будуть не страшні дискомфорт і всілякі ускладнення.

 

Стаття оновлена ​​04.01.2019.