Контактні лінзи застосовуються для корекції зору. Ця альтернатива очками давно оцінена людьми з поганим зором. Часто вибір пояснюється комфортом і зручністю, до того ж, окуляри не можуть повністю, без спотворень коригувати зір.

Медичні показання застосування контактних лінз враховують серйозні випадки порушення здоров'я органів зору. Контактні лінзи рекомендують для корекції зору при наступних діагнозах:

- Міопія (короткозорість), гіперметропія (далекозорість), включаючи астигматизм, пресбіопію (вікова далекозорість);

- Анізометропія (велика різниця в параметрах гостроти зору лівого і правого ока - 2,5 діоптрій і більше);

- Амбліопія ( «ледачий очей») - порушення зору, при якому відсутня бінокулярний зір, один з очей не бере участі в зоровому процесі.

- Відхилення в розвитку рухових функцій очей (косоокість), інфантильний ністагм в початковій стадії (неконтрольоване руху очних яблук).

Носіння лінз може мати терапевтичне значення, їх призначають для досягнення лікувальних цілей:

- Знеболювання у хворих з набряком рогівки, при саднах рогівки, епітеліальними дефектами і в післяопераційному періоді;

- Стимулювання загоєння післяопераційних ран рогівки, в тому числі, після перенесеної процедури трансплантації рогівки, лазерної корекції зору, видалення епітеліальних дефектів.

Астигматизм відноситься до тих випадків порушення зору, коли застосування контактних лінз в корекції зору популярно поряд із застосуванням очок з циліндричними лінзами. Досить важко підібрати такі окуляри, які підходили б беззастережно. Справа в тому, що астигматизм часто супроводжують інші захворювання органів зору. Оптичні лінзи для окулярів повинні об'єднати в собі якості як циліндричних, так і сферичних лінз. А у виробництві спеціальних контактних лінз це можливо. Такі лінзи називаються торическими. Торичні лінзи можуть бути як м'якими, так і жорсткими. Торичні лінзи мають особливу форму, що дозволяє їм постійно займати правильне положення. Для зменшення незручності і досягнення результату в кожному випадку питання носіння лінз або окулярів вирішується індивідуально.

Кератоконус - досить серйозне захворювання, часто зі спадковою схильністю. Проте, на ранніх стадіях гостроту зору можна коригувати очками або м'якими контактними лінзами. Кератоконус - захворювання рогової оболонки ока, при якому відбувається зміна структури рогової оболонки. Захворювання супроводжується розвитком асиметричного астигматизму і короткозорістю. В кожному окремому випадку потрібен індивідуальний замовлення лінз, в якому враховуються результати діагностики захворювання.

Застосування контактних лінз для візуального усунення естетичних і фізіологічних дефектів очей не має повноцінної конкуренції. А перелік моментів застосування досить широкий: альбінізм, післяопераційні або посттравматичні рубці, колобома райдужки і ін. Контактні лінзи підбираються і виготовляються з урахуванням індивідуальних фізіологічних особливостей пацієнта, і тільки при професійної допомоги лікаря-офтальмолога.

Лікар повинен переконатися в наявності бажання у пацієнта користуватися контактними лінзами. Це повинно бути усвідомлене персональне, добре вмотивоване рішення.