Зміст

 

Існує дві групи засобів для догляду за МКЛ (м'якими контактними лінзами). Це традиційні багатоцільові розчини і пероксидні системи очищення.

Багатофункціональні розчини розраховані на щоденне застосування. Саме їх вибирає більшість пацієнтів. Однак вони не підходять людям з чутливими очима і схильністю до алергічних реакцій. Таким чоловікам і жінкам лікарі рекомендують використовувати пероксидні системи.

Що таке пероксидні системи очищення

Це дезінфікуючі розчини на основі перекису водню — Н2О2. Кількість пероксиду в них становить 3%.

Тривідсотковий перекис водню має широкий спектр протимікробної активності. Він знищує дріжджові грибки, бактерії, віруси і навіть акантамеби. Будучи сильним окислювачем, пероксид проникає в мікробні біоплівки, чого не можуть робити звичайні багатоцільові розчини.

Пероксидні системи виявляють потужну дезінфікуючу дію, залишаючись абсолютно нешкідливими для людини. Тому офтальмологи радять їх людям з чутливими очима.

Переваги пероксидних систем

Розчини даної групи не містять консервантів, але при цьому відмінно виконують свої функції.

Перекис водню легко розщеплюється на воду і заряджені іони кисню. Саме останні виявляють дезинфікуючу дію і знищують патогенні мікроорганізми. Активні іони надійно очищають лінзи, не вступаючи в хімічні реакції з тканинами ока і матеріалом МКЛ.

Основні переваги пероксидних систем:

 • гарантують глибоке очищення контактних лінз;
 • дозволяють продовжити термін служби МКЛ;
 • видаляють бруд і відкладення без додаткового очищення пальцями;
 • не містять консервантів, що виключає ризик алергічних реакцій;
 • не викликають свербіння, дискомфорту, почервоніння і подразнення очей;
 • ідеально підходять людям зі схильністю до алергії і підвищеною чутливістю очей.

Використовуючи пероксидні системи, можна забути про ферментні таблетках. Розчини на основі пероксиду забезпечують достатнє очищення і дезінфекцію лінз без застосування додаткових засобів.

Недоліки пероксидних розчинів

Щоб вбити бактерії, грибки і найпростіші мікроорганізми, пероксидним системам потрібно не менше 1-4 годин. А щоб знищити цисти акантамеби, їм знадобиться цілих 6 годин. Лише шестигодинна дезінфекція гарантує достатній рівень очищення МКЛ.

Тому лінзи потрібно залишати в розчині як мінімум на 6 годин.

Розчини на основі пероксиду категорично заборонено використовувати для ополіскування МКЛ. Якщо це зробити, то перекис не встигне нейтралізуватися. Потрапивши в очі, він викличе сильне печіння і дискомфорт.

Як користуватися пероксидними системами

В комплекті з розчином завжди йде спеціальний контейнер. Разом вони являють собою пероксидную систему очищення.

Контейнери мають вбудовані платинові диски, які виконують роль каталізатора. Вони активують перекис водню, викликаючи його розпад. Дезінфікуючі властивості пероксидних систем проявляються лише за однієї умови: якщо почалася реакція розпаду. Тому розчин дозволяється наливати тільки в спеціальний контейнер.

Інструкція по застосуванню пероксидних систем:

 1. Зніміть МКЛ і помістіть їх в спеціальний контейнер.
 2. Залийте їх пероксидним розчином та щільно закрийте кришку.
 3. Ні в якому разі не переплутайте перший і другий крок!
 4. Залиште лінзи в розчині як мінімум на 6 годин.
 5. Ніколи не споліскуйте МКЛ перед дезінфекцією і після неї.

Засоби на основі пероксиду можна використовувати для щоденного догляду за лінзами. Також вони підходять для періодичного (1-2 рази на тиждень) глибокого очищення МКЛ. Лікарі офтальмологи радять використовувати їх замість ферментних таблеток.

Популярні пероксидні системи для догляду за МКЛ

Сьогодні у продажу можна знайти кілька систем очищення відомих виробників. Всі вони мають схожий склад і механізм дії, а їх застосування однаково ефективне і безпечне.

Refine One Step

Refine One Step — одна з найбільш затребуваних пероксидних систем. Її виробляє американська компанії CooperVision. Розчин випускається у флаконах об'ємом 250 і 360 мл.

 

Aosept Plus HydraGlyde

Aosept Plus HydraGlyde —  розчин всесвітньо відомої компанії Alcon. Крім 3% перекису водню в його склад входить зволожуюча матриця HydraGlyde Moisture Matrix. Вона додатково зволожує контактні лінзи, роблячи їх більш комфортними в носінні.

Засіб випускається у флаконах об'ємом 90 і 360 мл.

Wöhlk Peroxid

Система очищення лінз від німецької компанії Carl Zeiss. Вона відрізняється наявністю зволожуючого компонента і вітаміну В2 — кольорового індикатора. Після закінчення дезінфекції розчин знебарвлюється, що служить сигналом. Після цього лінзи можна надягати.

Для ефективної дезінфекції системою Wöhlk Peroxid достатньо 1 години.

Де купити пероксидні системи

Розчини даної групи продаються в оптиках та інтернет магазинах. Ви можете замовити їх у нас, не виходячи з дому. Для цього вам достатньо додати товар в корзину, оформити замовлення і підтвердити його, дочекавшись дзвінка оператора.

 

Стаття оновлена 26.11.2018