Розчини - така ж невід'ємна частина догляду за контактними лінзами, як і контейнер, тому вони відносяться до обов'язкової статті витрат будь-якого власника засобів контактної корекції. Маючи широкий вибір рідин для лінз в салонах оптики, не варто купувати перший-ліпший флакончик, оскільки не всі розчини однаково підходять як до різних контактних лінз, так і для ваших очей. Щоб не заплутатися в їх різноманітті, давайте ознайомимося з найбільш популярними і ефективними розчинами.


Види розчинів для лінз


Рідини для лінз умовно діляться на два типи:
• багатофункціональні розчини для повсякденного використання
пероксидні системи
Якщо ви схильні до алергії, у вас чутливі очі або ваша рідина для лінз вам не підходить (викликає сльозоточивість, почервоніння або дискомфорт), обов'язково проконсультуйтеся з лікарем з приводу переходу на пероксидную систему очищення. До її складу входить перекис водню, яка ретельно очищає контактну лінзу і яка після реакції розпаду не містить ніяких хімічних речовин, крім води. Будучи ефективним антиокислювачем, пероксидна система знищує віруси, бактерії, гриби та інші мікроорганізми набагато ретельніше більшості багатофункціональних розчинів.
Переваги:
• повна відсутність консервантів, що виключають роздратування очних тканин;
• максимальний дезінфікуючий ефект при використанні розчину на ніч;
• ефективне очищення лінз від білкових відкладень і пилу;
Недоліки:
• перекис водню необхідно повністю нейтралізувати, а для цього потрібно кілька годин. Реакцію розпаду перекису на кисень і воду забезпечують або спеціальні таблетки, або контейнери з каталізатором;
• пероксидною системою не можна сполоснути лінзу перед одяганням, тому що перекис водню може викликати печіння в очах;
• не підходить для застосування власникам кольорових лінз.

 

Як користуватися пероксидними системами

 

Пероксидні системи очищення вимагають не стільки навичок по використанню, скільки терпіння і достатньої кількості часу, для повної нейтралізації перекису водню потрібно, щоб лінзи пролежали в рідини не менше 4-6 годин (необхідну кількість годин вказується в інструкції), а ще краще залиште їх у розчині на всю ніч.
Користування пероксидними системами підходить всім без винятку, тому цей метод очищення вважається універсальним. Якщо у вас чутливі очі, ви схильні до алергії або ваш багатофункціональний розчин викликає роздратування, обов'язково спробуйте скористатися пероксидного системою очищення і оцініть її переваги!