Зміст

 

М'які контактні лінзи доступні та прості у використанні. Звичайно, вони є чудовою альтернативою незручним очками. Тому сьогодні люди все частіше вибирають МКЛ.

Але чи можна надіти контактні лінзи і назавжди викинути окуляри?

Виявляється ні.

Що кажуть офтальмологи

Контактні лінзи — зручний і безпечний засіб корекції зору. Видимість в них набагато краща, ніж в будь-яких окулярах. І спробувавши їх хоча б раз, більшість пацієнтів вибирає їх в якості основного методу корекції.

Однак, надівши лінзи, не можна забувати про окуляри.

Більшість МКЛ має денний режим носіння. Як правило, в них можна ходити по 8-12 годин на добу. Такі лінзи дозволяється носити протягом робочого дня, проте ввечері їх необхідно знімати. Це дозволяє очам вдосталь подихати, відпочити і відновитися.

Саме в такі моменти і потрібні окуляри. Надягнувши їх, людина зможе виконувати звичну домашню роботу, дивитися телевізор, спілкуватися з близькими, відпочивати. Адже хороший зір потрібен завжди, в тому числі і в звичних домашніх умовах.

Разом з тим хоча б раз на тиждень очам потрібно давати повноцінний відпочинок. Для цього потрібно цілий день ходити в окулярах, відклавши лінзи.

На перший погляд таке чергування виглядає безглуздим. Але на практиці це зовсім не так. І справа ось у чому. Звикнувши весь час ходити в лінзах, вже через 1-2 роки ви не зможете обходитися без них. А всі спроби зняти МКЛ будуть закінчуватися нападами жахливого головного болю.

Чи потрібна вам така "залежність"? Скоріш за все ні. Так що не забувайте періодично знімати контактні лінзи.

У яких випадках необхідні окуляри

Навіть якщо ви давно носите МКЛ, при собі у вас завжди повинні бути окуляри. Їх можна зберігати в сумочці або бардачку автомобіля. Адже в будь-який момент ви можете загубити контактну лінзу, а запасної не виявиться під рукою.

Крім того МКЛ не можна носити при цілому ряді захворювань:

  • ✔ вірусні та бактеріальні ГРВІ (грип, застуда);
  • ✔ риніти (нежить);
  • ✔ інфекційні хвороби очей (кератит, кон'юнктивіт, блефарит, увеїт).

 

Захворівши, вам доведеться тимчасово відкласти лінзи. Це потрібно буде зробити і під час прийому деяких лікарських препаратів (антигістамінних, сечогінних, засобів від закачування і судинозвужувальних засобів від нежитю).

Корисні поради і рекомендації

1. Якщо у вас немає окулярів — замовте їх. Несподіванки трапляються в самий невідповідний момент. Буде прикро, якщо вам терміново знадобляться окуляри, а їх не виявиться під рукою.

2. Вчасно міняйте окулярні лінзи. У багатьох людей поступово знижується гострота зору. Старі окуляри не підходять, але вони продовжують їх носити. Так робити не можна. Слідкуйте за тим, щоб оптична сила ваших МКЛ і окулярних лінз відповідали одна одній.

3. Ніколи не купуйте лінзи за рецептом для окулярів (і навпаки). При аметропіях середнього і високого ступеня оптична сила окулярів і МКЛ зазвичай не збігається. Для покупки тих і інших потрібні окремі рецепти.

4. Тримайте окуляри під рукою. Пам'ятайте, що лінза може порватися або загубитися в будь-який момент. Буде доречно, якщо поруч виявляться окуляри.

5. Захворівши на грип або ГРВІ, відкладіть лінзи. В іншому випадку МКЛ можуть інфікуватися, що призведе до небезпечних ускладнень. Ви ж не хочете додатково лікуватися від кератиту або кон'юнктивіту?

6. Пам'ятайте, що оральні контрацептиви можуть бути несумісні з МКЛ. Якщо ви збираєтеся приймати гормональні засоби контрацепції, порадьтеся з офтальмологом. Той дасть вам потрібні рекомендації.

7. Не забувайте давати очам відпочинок. Знімайте лінзи вечорами. І відмовляйтеся від їх носіння хоча б раз на тиждень. Так ви збережете здоров'я очей і уникнете багатьох неприємностей.

Стаття оновлена 16.11.2018