Чи означає вибір контактних лінз повну відмову від окулярів?

Контактні лінзи завойовують все більшу популярність серед людей, які потребують корекції зору. Пацієнти, які одного разу спробували контактні лінзи і оцінили всі їхні переваги, як правило, віддають перевагу саме лінз в якості основного методу корекції зору (за умови, що лінзи підбиралися кваліфікованим офтальмологом після ретельної перевірки зору). Однак, зупинивши свій вибір на лінзах, зовсім не означає, що можна повністю забути про окуляри ...

У яких випадках необхідно буде дістати свої окуляри із засіків?

При будь-яких запальних захворюваннях очей носіння контактних лінз протипоказано!

Контактні лінзи не можна (або не рекомендується) носити при деяких хворобах. Наприклад, при вірусних і бактеріальних ГРЗ (риніт, грип, застуда ...). Оскільки через нежить погіршується відтік сльози, а також відбувається загальне зниження імунітету. Є ризик погіршення якості зору і псування лінзи.

Контактні лінзи не можна (або не рекомендується) носити при прийомі певних лікарських препаратів. Наприклад, антигістамінні препарати, судинозвужувальні засоби від нежитю, сечогінні, ліки від заколисування. Зазначені препарати можуть викликати сухість очей і затуманення зору. У деяких випадках на допомогу можуть прийти зволожуючі краплі, але це питання вирішується з вашим лікарем.

Прийом гормональних оральних контрацептивів може викликати непереносимість контактних лінз. При бажанні поєднати носіння лінз і прийом оральних контрацептивів повідомляйте про це свого гінеколога і офтальмолога.

Зрештою, лінзу можна випадково порвати або навіть втратити, а запасний лінзи не виявиться під рукою, на жаль, такі ситуації трапляються. У таких випадках нам часто дзвонять в інтернет-магазин і просять привезти швидше. Тому намагайтеся, по можливості, мати запасну пару лінз.

До того ж контактні лінзи будуть недоступними під час їх очищення і дезінфекції. Як правило, очищення лінз відбувається в нічний час доби, проте ймовірність необхідності чіткого зору вночі все ж не дорівнює нулю.

Навіть якщо Ви носите лінзи пролонгованої носіння, наприклад Air Optix Aqua (можна не знімати до 6 діб), або безперервного носіння Air Optix Night & Day або PureVision (можна не знімати до 30 діб), все одно рекомендується час від часу знімати лінзи, щоб провести очистку та дати очам відпочинок.

Таким чином, обранці сучасного методу корекції зору - контактних лінз - все одно повністю не зможуть відмовитися від окулярів, однак можуть звести їх необхідність до мінімуму.