Зміст:

 

Почервоніння очей — серйозний привід для візиту до лікаря офтальмолога. Адже почервоніння завжди має причину і нерідко говорить про проблеми зі здоров'ям.

Чому червоніють очі

Почервоніння може виникати під дією подразнюючих чинників: сигаретного диму, частинок пилу, сильних поривів вітру. В такому випадку з'являється легка сльозотеча і гіперемія кон'юнктиви — слизової оболонки, що покриває зовні очне яблуко. Симптоми виникають швидко і так само швидко зникають, як тільки припиняється дія подразника.

Яскраво виражена гіперемія найчастіше говорить про офтальмологічну патологію. Хворого турбує почервоніння білків очей, рясна сльозотеча, відчуття печіння і дискомфорту. Симптоми можуть бути присутні постійно чи виникати періодично: після тривалої роботи за комп'ютером, перебування в приміщенні з увімкненим кондиціонером, контакту з алергеном. Гіперемія з'являється внаслідок розширення судин кон'юнктиви під дією різних факторів.

Виникнення симптомів можуть спровокувати:

  • ✔ алергічний кон'юнктивіт;

  • ✔ інфекційний кератит, кон'юнктивіт, блефарит;

  • ✔ ерозія або виразка рогівки;

  • ✔ синдром сухого ока;

  • ✔ аутоімунні захворювання;

  • ✔ інтоксикація;

  • ✔ грип або ГРВІ;

  • ✔ відсутність корекції при поганому зорі;

  • ✔ непереносимість м'яких контактних лінз (МКЛ) або розчину для догляду за ними.

При інфекціях і алергії симптоми виражені особливо яскраво і доставляють людині чимало страждань. В інших випадках очі червоніють менш інтенсивно, а свербіж, печіння і дискомфорт слабко виражені. Проте почервоніння все одно доставляє масу незручностей.

Що робити, якщо червоніють очі

Червоні судини в очах виглядають негарно і непривабливо. А якщо червоні білки очей супроводжується іншими симптомами, то приємного в цьому ще менше. Так як же боротися з почервонінням і чим лікувати, що робити, щоб його позбутися?

Все залежить від причини гіперемії.

Якщо очі почервоніли після безсонної ночі або прогулянки у вітряну погоду, то робити нічого не потрібно. Почервоніння незабаром зникне само собою. В крайньому випадку, якщо необхідно терміново позбутися почервоніння, можна використовувати краплі Визин Класичний. Препарат має потужну судинозвужувальну дію, за рахунок чого моментально прибирає червоність очей. Ним можна скористатися, якщо потрібно бездоганно виглядати на вечірці, світському заході або фотосесії.

Однак Візит Класичний лише прибирає симптом, тобто не виявляє лікувальної дії. А використовувати його можна лише періодично, і не довше трьох-чотирьох днів поспіль. Про це виробники попереджають в інструкції. Тому препаратом не можна «лікуватися» в тому випадку, якщо почервоніння викликане яким-небудь захворюванням і зберігається тривалий час.

Коли причина червоних очей незрозуміла, необхідно відразу ж звертатися до офтальмолога. Лікар проведе обстеження, поставить діагноз і розповість, що потрібно робити. Тактика лікування в різних випадках може сильно відрізнятися. Вона безпосередньо залежить від того, чим спровокована поява почервоніння. Наприклад, при алергії та інфекції необхідні абсолютно різні лікарські препарати.

Якщо почервоніння і подразнення очей з'явилося при носінні контактних лінз, потрібно йти до фахівця з підбору контактної корекції. Він визначить, чим саме викликані неприємні симптоми: алергією на матеріал лінз, непереносимістю розчину чи сухістю очей. Після цього лікар призначить лікування і дасть рекомендації, які в майбутньому допоможуть уникнути повторення ситуації.

Краплі для очей від почервоніння

При інфекційних захворюваннях призначають антибактеріальні (Флоксал, Ципрофарм, Флоксімед), противірусні (Окоферон, Зовіракс, Офтальмоферон) і протигрибкові (Окомістин) краплі і мазі.

Для лікування алергії використовують гіпосенсибілізуючі і стероїдні очні краплі (Лекролін, Візин Алерджі, ОПАТАНОЛ ®, Дексаметазон).

При синдромі сухого ока (недостатньою зволоженості очей) призначають зволожуючі краплі:

Що потрібно пам'ятати при виборі МКЛ

Щоб контактні лінзи не викликали почервоніння і подразнення очей, підбирати їх потрібно з допомогою офтальмолога. Спеціаліст визначить потрібні параметри виробів, що зведе до мінімуму ризик того, що вони не підійдуть. Разом з тим лікар порадить хороший багатофункціональний розчин, який не буде викликати подразнення і алергічних реакцій.

При виборі лінз краще віддавати перевагу силікон-гідрогелевим виробам з невеликим терміном носіння (одноденні, двотижневі, щомісячні). Роблячи вибір, потрібно пам'ятати про те, що МКЛ тривалого носіння (квартальні, традиційні) погано пропускають повітря, тому можуть викликати кисневе голодування рогівки і почервоніння очей.

Якщо при носінні лінз виникає сухість очей, можна звернутися до лікаря і підібрати МКЛ з кращого зволоженістю поверхонь. Або ж придбати краплі для зволоження очей протягом дня.