Зміст

 

Чи можна займатися спортом в лінзах? Це питання цікавить багатьох: як любителів, так і професійних спортсменів. А також людей з поганим зором, котрі збираються всерйоз зайнятися футболом, акробатикою або велоспортом.

Чи сумісні контактні лінзи і спорт?

Давайте розбиратися!

Що кажуть офтальмологи

Ще кілька десятиліть тому люди з низькою гостротою зору не могли займатися більшістю видів спорту. Адже в окулярах не побігаєш по стадіону і не стрибнеш в висоту. В них немає хорошого огляду, а без цього домогтися результатів неможливо.

При падіннях і ударах очкове скло може розбитися. А гострі уламки здатні покалічити і навіть позбавити зору. Тому ризикувати ніхто не хоче.

А ось з МКЛ ситуація зовсім інша. На думку лікарів, в контактних лінзах можна без побоювань займатися спортом. Вони забезпечують стовідсотковий зір і максимальний огляд. Контактні лінзи зручні і безпечні, а їх носіння дозволяє займатися будь-якими активностями і отримувати від цього задоволення.

Зверніть увагу, що короткозорість середнього і високого ступеня може бути протипоказанням до занять деякими видами спорту. Причиною цього є незадовільний стан сітківки і високий ризик її відшарування. Тому перш ніж займатися будь-чим, слід проконсультуватися з офтальмологом.

Переваги контактних лінз

У порівнянні з окулярами контактні лінзи мають масу переваг. Всі вони вкрай важливі при заняттях будь-якими видами спорту.

Основні переваги МКЛ:

 • Надійна фіксація. Лінзи надійно прилягають до поверхні ока. Вони не злетять з перенісся в найвідповідальніший момент. Це дозволяє без обмежень займатися гімнастикою, акробатикою, стрибками.
 • Повний огляд. На відміну від окулярів, МКЛ не обмежують периферичний зір. А це дає більше свободи і можливостей в командних та інших рухливих видах спорту.
 • Максимальна безпека. Контактні лінзи не розіб'ються і не поранять, що вкрай важливо коли людина бігає, стрибає, виконує складні акробатичні трюки.
 • Мінімум обмежень. МКЛ не потрібно поправляти, витирати від вологи, очищати від бруду і пилу. Вони не заважають надягати каски, шоломи, лижні окуляри і т.д. А руки в них залишаються абсолютно вільними. Це дозволяє відчувати себе впевнено і без обмежень робити те, що подобається.

Сумісність МКЛ з різними видами спорту

У контактних лінзах можна без обмежень займатися більшістю видів спорту:

 • футбол і волейбол;
 • біг;
 • акробатика;
 • гімнастика і фігурне катання;
 • заняття в спортзалі;
 • скелелазіння;
 • веслування;
 • стрибки з парашутом;
 • їзда на велосипеді;
 • катання на лижах і сноуборді.

Що стосується плавання в річці, морі та басейні, тут є свої нюанси. Купатися можна тільки в одноденних МКЛ. При цьому потрібно обов'язково надягати окуляри для плавання. Вийшовши з води, необхідно протягом 20 хвилин зняти лінзи і замінити їх новими.

Контактні лінзи для занять спортом

В першу чергу уточнимо: займатися спортом можна в будь-яких контактних лінзах (одноденних, щомісячних, квартальних, торичних, мультифокальних і т.д.).

Однак існують спеціальні МКЛ для людей, котрі професійно займаються спортом. Як правило, вони мають асферичний дизайн, УФ-фільтри та світлофільтри різного ступеня затемнення. Такі лінзи роблять видиму картинку чіткішою, яскравішою, контрастнішою. Тому в них зручно займатися спортом як в приміщенні, так і на вулиці при яскравому сонячному світлі.

Wehlk SPORT CONTRAST (Вьольк Спорт Контраст)

Спортивні контактні лінзи від всесвітньо відомої компанії Карл Цейс. Вони мають асферичний дизайн і оснащені спеціальними світлофільтрами, які поглинають частину видимого сонячного випромінювання. За рахунок цього лінзи покращують якість зорового сприйняття. А завдяки УФ-фільтру вони захищають очі від шкідливого впливу ультрафіолету.

Wehlk SPORT CONTRAST підходять для активних занять спортом всередині і поза приміщеннями. А лінзи з максимальним затемненням (75%) можна використовувати навіть в яскраві сонячні дні на вулиці.

Adria Sport (Адріа Спорт)

Лінзи Adria Sport випускає корейська компанія Інтероджо. Вони підійдуть для бігу, гімнастики, занять в тренажерному залі.

На відміну від Wehlk SPORT CONTRAST, у цих МКЛ немає світлофільтрів. Тому в них менш зручно займатися спортом поза приміщеннями. Однак Adria Sport мають асферичний дизайн і оснащені УФ-фільтром. Вони забезпечують досить хорошу видимість і захищають очі від ультрафіолету.

Особливості підбору і використання

Професійним спортсменам офтальмологи рекомендують спеціальні спортивні лінзи — Wehlk SPORT CONTRAST і Adria Sport. Спортсмени-любителі можуть використовувати звичайні МКЛ. Єдина умова — ті повинні щільно сідає на рогівку і добре центруватися.

По можливості слід вибирати лінзи:

 • з хорошою кисневої проникністю;
 • зі стійкістю до дегідратації;
 • з досить високим вмістом вологи.

Підбирати МКЛ для занять спортом необхідно за допомогою лікаря офтальмолога. Спеціаліст повинен провести обстеження і призначити лінзи, які найкраще підійдуть в конкретній ситуації. В ході огляду лікар також перевірить, чи немає у пацієнта протипоказань до занять тим чи іншим видом спорту.

 

Стаття оновлена 16.11.2018