Чи впливає спека на контактні лінзи? Чи може вона стати перешкодою для їх носіння? Давайте розбиратися.

Організм людини влаштований таким чином, що на поверхні очей завжди зберігається стабільна температура. Вона становить близько 35 ° C, незалежно від температури навколишнього середовища. Тому влітку можна носити контактні лінзи, не побоюючись наслідків. Це абсолютно безпечно, навіть в сорокаградусну спеку.

В якості підтвердження наведемо приклад. У країнах з традиційно жарким кліматом населення активно використовує контактні лінзи протягом усього року. І при цьому не стикається ні з якими проблемами, за винятком «стандартних» ускладнень, що можуть виникнути у будь-якого користувача МКЛ.

Багато чоловіків і жінок впевнені, що влітку ходити в лінзах навіть зручніше, ніж в окулярах. Адже вони не нагріваються, не блікують, не викликають підвищеного потовиділення і подразнення шкіри.

Однак зверніть увагу на один момент. В спекотну погоду в приміщеннях активно кондиціонується повітря, що, в свою чергу, призводить до його «висушування». При нестачі вологи в повітрі прискорюється випаровування води з поверхонь, в тому числі і з контактних лінз. А це може призвести до синдрому «сухого ока», подразнення і дискомфорту.

На щастя, вирішити цю проблему можна за допомогою зволожуючих крапель для очей:

Сухість очей не виникає або виникає в значно меншій мірі у тих, хто носить контактні лінзи з активними зволожуючими агентами:

Стаття оновлена 04.01.2019.