Чи негативно впливає висока температура повітря на носіння м'яких контактних лінз? Носіння контактних лінз в спекотні дні цілком безпечно, оскільки організм людини підтримує на поверхні ока постійну температуру близько 35 ° C, не залежно від температури навколишнього середовища. Тому влітку можна носити контактні лінзи, не побоюючись наслідків. Як підтвердження можна навести приклад, що в країнах з традиційно жарким кліматом, населення активно використовує контактні лінзи протягом усього року.

На відміну від оправи окулярів контактні лінзи в спеку не нагріваються, що не блікуют, не викликають підвищеного потовиділення і можливого роздратування.

Однак варто звернути увагу, що в жарку погоду в приміщеннях активно кондиціонує повітря, що в свою чергу призводить до його «висушування». При нестачі вологи в повітрі прискорюється випаровування води з поверхонь, в тому числі і з контактних лінз, що може привести до синдрому «сухого ока», викликаючи роздратування і дискомфорт. Однак в даному випадку проблему зовсім нескладно вирішити за допомогою зволожуючих крапель (наприклад, Aquify). Як правило, сухість повітря не викликає, або викликає в значно меншому ступені дискомфорт у тих, хто носить контактні лінзи з активними зволожуючими агентами (наприклад, Air Optix Aqua). Для запобігання зниження вологості повітря корисно разом з кондиціонерами також використовувати ультразвукові зволожувачі.