Зміст

 

Водити автомобіль можна із задоволенням і комфортом. Але тільки тоді, коли ви повністю контролюєте ситуацію, як на дорозі, так і в салоні. А це неможливо при низькій гостроті зору, коли погано видно далекі або, навпаки, ближні предмети. Тому людям з короткозорістю, далекозорістю і астигматизмом буває складно керувати автомобілем.

Маючи дефекти зору, ви зможете насолодитися водінням тільки скориставшись м'якими контактними лінзами (МКЛ). Вони дарують ясний зір і максимальний огляд, якого не можуть забезпечити навіть найкращі окуляри. Тому водіям офтальмологи рекомендують вибирати саме контактні лінзи.

Оптична корекція важлива для кожного автомобіліста, адже від її якості залежить життя і здоров'я, причому не тільки його самого, але і близьких йому людей. Тому до рекомендацій лікарів щодо корекції потрібно ставитися серйозно.

Широкий огляд і чіткий зір

Окуляри — класичний, звичний для багатьох засіб корекції. Однак вони мають величезний недолік: обмежують огляд, заважаючи добре бачити по сторонам. Це змушує водія повертати голову, щоб розглянути будь-який предмет під потрібним кутом. Але ж за кермом може не бути часу на повороти голови...

І це ще не все. Деякі окуляри (особливо прогресивні) спотворюють предмети по периферії. А це ще більше ускладнює життя водієві, змушуючи його постійно нахиляти, піднімати і повертати голову. Оскільки чітко бачити можливо лише через центр таких очкових лінз, а ближче до їх периферії все спотворено.  

Контактні лінзи дозволяють вирішити проблему чіткості зорового сприйняття. Щільно прилягаючи до поверхні ока і рухаючись разом з ним, вони забезпечують 100% гостроту зору в будь-яких умовах. Це означає, що в лінзах не потрібно крутити головою, щоб розгледіти предмети по боках. А це дуже зручно, коли ви за кермом.

Рішення складних задач

При складних дефектах зору окуляри створюють додаткові труднощі своєму власникові. Адже маючи велику кількість діоптрій вони нерідко викликають астенопію, яка проявляється головним болем, запамороченням і навіть спотворенням зорового сприйняття. В такому випадку неможливо домогтися якісної корекції за допомогою окулярів.

Але контактні лінзи легко вирішують цю задачу, оскільки сприймаються органами зору більш природно. Так що вони стануть справжнім порятунком, коли у водія є непереносимість окулярів чи потрібні нестандартні рішення.

Комфорт і зручність

Носіння МКЛ за кермом дарує впевненість у собі і позбавляє від багатьох незручностей. На відміну від окулярів, лінзи не сповзають з перенісся і не запотівають в самий непідходящий момент. Для водіїв їх носіння має безліч переваг. Але який засіб корекції вибрати — слід вирішувати тільки після консультації з офтальмологом.

Переваги контактних лінз при водінні

Контактна корекція має й інші переваги, крім перерахованих вище:

  1. ✔ У лінзах відновлюється бінокулярний зір, тобто здатність бачити світ об'ємним, а не плоским (при тяжких дефектах зору окуляри не можуть впоратися з цим завданням).

  2. ✔ МКЛ не заважають користуватися сонцезахисними окулярами в сонячну погоду, що дуже зручно, коли ви за кермом.

  3. ✔ Лінзи гарантують стабільну корекцію зору, в той час як окуляри можуть зміститися чи впасти, що може створити аварійну ситуацію на дорозі.

  4. ✔ МКЛ з великою кількістю діоптрій переносяться набагато краще, ніж аналогічні окуляри. Вони не викликають астенопії — підвищеної зорової стомлюваності.

  5. ✔ В контактних лінзах ви будете почувати себе в безпеці. При різних маневрах вони не розіб'ються, не поріжуть вас і не травмують ваші очі.

Звучить заманливо, правда?

Тож якщо ви хочете насолоджуватися всіма перевагами контактних лінз, негайно йдіть до офтальмолога. Лікар обстежить вас і видасть рецепт, за яким ви зможете придбати МКЛ. Вибирати лінзи самостійно не варто, адже ви ризикуєте помилитися і даремно витратити гроші.

Стаття оновлена 04.01.2019.