Зміст:

 

З часом у деяких користувачів м'яких контактних лінз (МКЛ) з'являється сухість очей. Щоб позбутися її, людям доводиться використовувати спеціальні зволожуючі краплі для очей. Про ці препарати і піде мова в даній статті.

Як діють зволожуючі краплі

Препарати цієї групи регулюють в'язкість слізної рідини і підвищують час розриву слізної плівки. Вони змочують контактні лінзи, кон'юнктиву і внутрішню поверхню повік, тим самим прибираючи відчуття сухості і дискомфорту. А деякі засоби навіть загоюють мікротравми рогівки, що з'являються під час носіння контактних лінз.

Зволожуючу дію краплі надають завдяки наявності в складі різних компонентів:

 • ✔ гіалуронової кислоти;
 • ✔ повідону;
 • ✔ поліетиленгліколю;
 • ✔ пропіленгліколю;
 • ✔ гідроксипропілгуара.

 

Деякі засоби (наприклад, Systane BALANCE) містять компоненти, що регулюють роботу мейбомієвих залоз. Це дозволяє використовувати їх не тільки для зволоження лінз, але і для лікування ряду захворювань. Systane BALANCE можуть призначати при синдромі сухого ока, менопаузі, а також хронічному блефариті, що супроводжується дисфункцією мейбомієвих залоз.

Краплі для очей з гіалуроновою кислотою

На сьогодні найкращими вважаються зволожуючі засоби від сухості очей на основі гіалуронової кислоти (гіалуронату натрію). Ця речовина підвищує в'язкість слізної рідини, надає зволожуючу, захисну і відновлюючу дію. Тому її широко використовують в офтальмології для виготовлення регенеруючих (гель або мазь Корнерегель) і зволожуючих препаратів.

Краплі, що містять гіалуронову кислоту, виконують відразу кілька задач:

 • ✔ змочують лінзи і не дають їм підсихати протягом дня;
 • ✔ миттєво прибирають відчуття сухості і дискомфорту;
 • ✔ знімають подразнення;
 • ✔ ефективно усувають почервоніння очей;
 • ✔ загоюють дрібні дефекти рогової оболонки;
 • ✔ полегшують адаптацію до МКЛ у людей, які тільки починають ними користуватися;
 • ✔ роблять носіння лінз максимально зручним і приємним.

 

Гіалуронатвмісні краплі мають найбільш потужну вологоутримуючу і зволожуючу дію з усіх, представлених на ринку. Тому для догляду за контактними лінзами офтальмологи рекомендують використовувати саме їх.

До них відносяться:

Maxima Revital Drops увлажняющие капли для глаз

Moisture Drops Avizor капли для глаз

Зволожуючі краплі для очей без консервантів

Очних крапель без консервантів не буває. Адже до складу всіх офтальмологічних препаратів входять активні компоненти, які не повинні вступати в хімічні реакції і розпадатися. Зберегти їх стабільність можна тільки за допомогою консервантів.

Однак консерванти бувають різні. Деякі з них (бензалконію хлорид) можуть руйнувати контактні лінзи і навіть виявляти токсичну дію по відношенню до структур ока: епітелію рогівки, тканин кута передньої камери і т.д. При виготовленні зволожуючих крапель такі консерванти не використовуються. Однак їх можуть додавати в антиглаукоматозні препарати, антибіотики та інші офтальмологічні засоби.

На сьогодні найбезпечнішим консервантом в офтальмології є Поліквад. Він входить до складу лінійки препаратів компанії Алкон (Systane BALANCE, Systane Aqua, Systane ULTRA). Саме вони вважаються найменш токсичними і найбезпечнішими для очей.

На деяких препаратах виробники вказують, що в них немає консервантів. У цьому випадку мається на увазі, що засоби не містять токсичних компонентів, які могли б зашкодити очам або лінзам.

Краплі для очей після зняття лінз

Зволожуючі засоби можуть закапувати до надягання лінз, під час їх носіння і після зняття. У першому випадку вони допомагають уникнути дискомфорту, який з'являється у нових користувачів МКЛ. У другому — прибирають відчуття сухості, що виникає протягом дня. В третьому — забезпечують регенерацію рогівки, тобто загоєння її мікротравм.

Після зняття МКЛ найкраще капати засоби на основі гіалуронової кислоти, адже вони володіють найпотужнішою регенеруючою дією.

Які краплі несумісні з МКЛ

Абсолютно несумісними з лінзами є всі краплі, які містять бензалконію хлорид. Їх ні в якому разі не можна закапувати, якщо ви в лінзах. Перед інстиляцією МКЛ необхідно зняти, а надіти — лише через 15 хвилин.

Бензалконію хлорид може міститися в препаратах для лікування:

 • ✔ глаукоми;
 • ✔ синдрому сухого ока;
 • ✔ увеїт;
 • ✔ кон'юнктивітів;
 • ✔ ряду інших захворювань очей.

 

Відзначимо, що до складу “Візіна Чиста Сльоза”, який застосовують для лікування синдрому сухого ока, входить бензалконію хлорид. Тому препарат не можна використовувати разом з контактними лінзами.

Як підібрати засіб для зволоження лінз

Зволожуючі краплі повинен підбирати офтальмолог, який добре розбирається в контактній корекції зору. Купувати їх самостійно, без попередньої консультації фахівця, вкрай небажано. Тому перш ніж обирати або змінювати краплі, обов'язково сходіть до лікаря.

 

Дбайте про здоров'я своїх очей, а ми вам у цьому допоможемо. Адже в нашому інтернет-магазині представлено широкий асортимент контактних лінз, засобів по догляду і аксесуарів з безкоштовною доставкою по Києву та іншим містам України.

Скористайтеся вигідними акціями та знижками на набори. А також приєднуйтесь до дисконтної програми, щоб отримувати ще більше задоволення від покупок з персональною знижкою від 3 до 10%.