Зміст

 

Темний колір очей можуть перекрити не кожні м'які контактні лінзи (МКЛ). Це створює масу труднощів для людей, котрі бажають освіжити свій образ. Надіючись на приголомшливий результат вони купують кольорові контактні лінзи, але в підсумку отримують зовсім не той колір, який очікували. Замість приємного блакитного, зеленого або янтарного їх очі набувають відштовхуючого болотного відтінку. Або ж зовсім не змінюють свій колір.

Чому так трапляється і чи можна уникнути цих неприємних моментів? Давайте розбиратися!

Кольорові і відтіночні контактні лінзи

Косметичні МКЛ, які змінюють забарвлення очей, діляться на дві групи:

  • ✔ відтіночні, надають відтінок світлим очам;

  • ✔ кольорові, які повністю перекривають колір темних очей.

Відтіночні лінзи мають легке напівпрозоре тонування, завдяки якому злегка відтіняють природний колір райдужки. Наприклад, надають їй легкого небесно-блакитного, фіалкового чи горіхового відтінку. Такі МКЛ розраховані на чоловіків і жінок зі світлими очима: сірими, блакитними, світло-зеленими, бурштиновими.

Темнооким людям відтіночні контактні лінзи не підходять, оскільки не можуть повністю перекрити темну райдужну оболонку.

Тому людям з карими, синіми, темно-зеленими і чорними очима слід вибирати тільки кольорові МКЛ. Вони мають непрозорий малюнок, який легко перекриває натуральний колір райдужної оболонки.

Особливості сучасних кольорових МКЛ

Кольорові лінзи, які випускають виробники оптики, мають якісну прокраску і максимально реалістичні малюнки. У всіх моделях барвник запечатаний всередину матеріалу, тому не контактує з поверхнею ока. Це зводить до мінімуму ризик подразнення і алергічних реакцій, роблячи носіння лінз абсолютно безпечним.

Що стосується забарвлення, більшість МКЛ має темний ободок, що надає очам більше виразності. По центру всі вони мають прозору оптичну зону, яка забезпечує хорошу видимість. Чимало моделей мають можливість корекції зору, що дозволяє носити їх людям з короткозорістю і далекозорістю.

Таким чином вони виконують відразу дві функції:

  • ✔ підвищують гостроту зору;

  • ✔ кардинально змінюють колір очей.

Відзначимо, що в продажу є як діоптрійні лінзи, так і без діоптрій (нулевки). Перші розраховані на людей з короткозорістю і далекозорістю, другі — на осіб з хорошим зором.

Підбір кольорових контактних МКЛ

Перш ніж купувати ті чи інші косметичні лінзи, обов'язково проконсультуйтеся з офтальмологом. Лікар визначить, вироби з яким радіусом, діаметром і оптичною силою вам потрібні. Це допоможе уникнути покупки невідходящих МКЛ.

Вибравши модель і колір, приміряйте лінзи. Зробити це ви можете в будь-який оптиці. Примірка допоможе вам переконатися, що ваш натуральний колір насправді буде перекритий. І що в результаті відтінок буде виглядати красиво, а ви не отримаєте ефекту «брудних очей».

Після примірки ви зможете купувати "свої", вибрані вами кольорові МКЛ в будь-якому інтернет-магазині. Знаючи бренд, назву і колір, ви швидко отримаєте своє замовлення, не відриваючись від повсякденних справ.

Популярні кольорові лінзи для темних очей

Сьогодні інтернет-магазини пропонують величезний вибір кольорових МКЛ, які можуть повністю змінити забарвлення ваших очей.

Давайте розглянемо найпопулярніші з них.

SofLens Natural Colors (Bausch & Lomb)

Це косметичні лінзи, виготовлені за унікальною технологією. Фарба на них наноситься точково, а краю спеціально затемняются, щоб додати очам більше виразності. Їх малюнок повторює малюнок райдужної оболонки, що надає очам більш природного вигляду. SofLens Natural Colors випускаються в дев'яти колірних варіантах.

Air Optix Colors (Alcon)

Унікальні тим, що виробляються з силікон-гідрогелю. Пропускають набагато більше кисню до рогівки, а значить носити їх можна довше. Якщо в звичайних МКЛ дозволяється ходити не довше 8 годин, то в Air Optix Colors — 12 і більше годин. Для бажаючих змінити колір очей є 9 красивих відтінків.

FreshLook Colors (Alcon Ciba Vision)

Одні з найпопулярніших лінз, які повністю змінюють колір очей. У колірній лінійці є 5 яскравих насичених відтінків. FreshLook Colors пофарбовані таким чином, що в точності імітують малюнок райдужної оболонки.

Adore Tri-Tone (Eyemed Technologies)

Порівняно нові кольорові контактні лінзи. Здатні змінити колір як світлих, так і темних очей. Мають можливість корекції короткозорості. Adore Tri-Tone випускаються в 7 колірних варіантах.

Починаючи носити кольорові МКЛ, пам'ятайте про правила догляду за ними. Разом з лінзами обов'язково замовляйте розчин і контейнер для зберігання. Підібрати їх вам допоможе лікар в оптиці. І ще. Не пошкодуйте часу і перед першою покупкою обов'язково приміряйте лінзи. Так ви уникнете неприємних несподіванок і розчарування.

Стаття оновлена 03.01.2019