З точки зору профілактики ускладнень та інфекцій для відпустки ідеальні одноденні контактні лінзи. Раз вже ви вирішили плавати в лінзах, то нехай вони будуть одноденними: навіть якщо лінзу змиє, це не викличе великих жалю. Після купання можна почекати, поки відновиться рухливість лінзи, потім зняти її і викинути - благо одноденні лінзи це і мають на увазі.

Також одноденні лінзи ідеальні для відпустки з точки зору зручності і комфорту. За винятком зволожуючих крапель, які можуть знадобитися деяким пацієнтам, більше ніякі розчини для лінз у відпустку брати не потрібно. При використанні одноденних контактних лінз пацієнтові не потрібно і контейнер для їх зберігання, а адже саме забруднене контейнер часто є джерелом акантамебной інфекції.

Крім того, одноденні, на відміну від інших контактних лінз, звільняють пацієнта від необхідності проводити повну процедуру догляду за лінзами (очищення, ополіскування, дезінфекцію), що досить обтяжливо, особливо у відпустці, коли хочеться розслабитися і скинути з себе тягар повсякденних турбот.