Якщо раніше Ви не носили контактні лінзи, необхідно звернеться до лікаря-офтальмолога для перевірки зору та підбору контактних лінз, враховуючи індивідуальні особливості Ваших очей і Ваш спосіб життя. Для цього достатньо відвідати найближчу оптику, в якій приймає лікар. Після підбору лінз доктор навчить вас одягати і знімати лінзи, правильно за ними доглядати.

Перший день носити лінзи рекомендується до 2 годин, не змушуйте очі звикати до них за день. Просто поступово збільшуйте тривалість носіння лінз, приблизно на 2 години щодня. Через пару тижнів Ви взагалі перестанете відчувати їх як чужорідне тіло на очах, можливо навіть швидше. Звикання до лінз індивідуально. У перший день представницям прекрасної статі рекомендується не фарбувати вії і не використовувати накладні, а також не застосовувати жирних кремів для обличчя.

Наносити макіяж необхідно після надягання лінз, а от знімати його, наносити креми і максі для особи - вже без лінз. Для чоловіків: дезодоранти, гелі та креми після гоління застосовуйте до того, як надіти лінзи. Користуватися ж аерозолями (дезодорантами, лаками для волосся) необхідно до надягання лінз.

Перед розкриттям блістери з лінзою переконайтеся, що він не пошкоджений, перевірте діоптрійність, радіус кривизни, термін придатності контактної лінзи. Для відкриття блістери скористайтеся спеціальним язичком на передній стороні упаковки. Якщо лінза прилипла до поверхні упаковки, вона все одно залишається стерильною, її можна використовувати, не промиваючи додатково багатофункціональним розчином. Для вилучення лінзи використовуйте спеціальні пінцети з м'якими наконечниками, але дістати лінзу з блістера можна і акуратно пальцями.

Як правильно одягати лінзи

Бажано проводити маніпуляції з лінзами сидячи за столом перед дзеркалом, особливо це стосується первинних пацієнтів. Вимийте руки ретельно з милом. Витріть руки насухо рушником, який не залишає ворсинок на руках. Помістіть лінзу на кінчик вказівного пальця, уважно розгляньте її. Лінза повинна мати плавну форму піали (див. Малюнок), якщо ж лінза більше нагадує блюдце, її краю відхилені назовні, то лінза вивернула.

Установка лінз. Завжди починайте з установки лінз на праве око. Помістіть лінзу на кінчик вказівного пальця правої руки, зверніть увагу, що палець повинен бути сухим, інакше лінза прилипне до нього і її буде складніше одягнути. Середнім пальцем тієї ж руки відтягніть злегка нижню повіку вниз. Середнім або вказівним пальцем іншої руки підведіть верхню повіку, помістіть лінзу на очне яблуко, не торкаючись століття. Подивіться вниз, опустіть спочатку нижню повіку, потім верхнє, обережно поморгайте. Лінза повинна зайняти центральне становище. Якщо Ви відчуваєте себе комфортно, то можете приступити до надягання другий лінзи. Існує кілька способів установки лінз. Ви з Вашим офтальмологом зможете підібрати оптимальний для Вас.

Як правильно знімати лінзи

Не забувайте ретельно вимити руки і насухо витерти рушником. Обов'язково налийте свіжий розчин в контейнер. Злегка відтягніть нижню повіку середнім або вказівним пальцем однієї руки, подивіться вгору, помістіть подушечку вказівного пальця іншої руки на нижній край лінзи і плавним рухом посуньте її вниз. Обережно затисніть лінзу між великим і вказівним пальцем, обережно видаліть лінзу з ока. Якщо лінза одноденна, то просто викиньте її. Якщо Ви використовуєте лінзи планової заміни, то покладіть лінзу на долоню, налийте на неї багатофункціональний розчин, вказівним пальцем іншої руки протріть поверхню лінзи, переверніть лінзу на долоні і повторіть очищення. Після цього промийте лінзу розчином і помістіть в чистий контейнер зі свіжим розчином. Не використовуйте воду для промивання, очищення, ополіскування лінз і контейнера, а тільки спеціальні розчини для догляду за контактними лінзами.

Якщо Ви носите гідрогелеві контактні лінзи, Ви повинні їх обов'язково знімати їх через 12 годин носіння і спати без лінз. Чи не знімати на ніч можна лінзи з силікон-гідрогелеві матеріалу, рекомендовані для безперервного носіння. Однак навіть лінзи "30 днів не знімаючи" доктора рекомендують знімати раз в тиждень і очищати пероксидними системами.

Належний догляд за контактними лінзами гарантує комфортне і безпечне носіння.