Зміст

 

Контактні лінзи (МКЛ) — міні-рятувальники в боротьбі за хороший зір. Вони полегшують життя мільйонам людей у ​​всьому світі, а їх переваги вже оцінило багато чоловіків і жінок.

Ви все ще сумніваєтесь, чи варто міняти звичні громіздкі окуляри на м'які і непомітні лінзи? Боїтеся клопоту і відповідальності? Даремно, адже контактна корекція не така складна, як здається. Ми зібрали 5 основних правил, виконання яких достатньо, щоб уникнути ускладнень і всіляких неприємних наслідків при носінні МКЛ. Дотримуючись їх, ви зможете насолоджуватися ідеальним зором, не боячись за здоров'я своїх очей.

Перераховані нижче правила знають всі досвідчені користувачі контактних лінз. Ознайомтеся з ними і ви.

Правило 1: Слідкуйте за чистотою контактних лінз

Якщо не доглядати за МКЛ або робити це неправильно, то замість ясного зору можна отримати купу проблем. Одноденні контактні лінзи в цьому плані набагато зручніше і безпечніше, адже вони не потребують додаткового догляду. Їх досить просто надіти вранці, а потім зняти і викинути ввечері.

З МКЛ планової заміни (щомісячними, квартальними, традиційними) все інакше. Якщо ви збираєтеся користуватися ними, поцікавтеся у лікаря, як правильно доглядати за ними і уважно вивчіть всі інструкції: до самих лінз, розчинів, пероксидних систем очистки... І нехай вас не бентежить різноманіття засобів по догляду, адже саме завдяки їм вироби залишаються в чистоті і цілісності.

Якщо ви не хочете, щоб на ваших лінзах поселилися небезпечні мікроби, дотримуйтесь наступних правил:

  • ✔ мийте руки перед кожним одяганням та зніманням МКЛ;
  • ✔ для догляду за лінзами використовуйте тільки спеціальні багатоцільові розчини або пероксидні системи;

  • ✔ міняйте контейнер для зберігання один раз на місяць;

  • ✔ не використовуйте старий контейнер для нових лінз;

  • ✔ пам'ятайте про механічне очищення МКЛ: перш ніж помістити їх в розчин, по черзі покладіть кожну з них в центр долоні, змочіть розчином і протріть подушечкою пальця протягом кількох секунд.

Правило 2: Дотримуйтеся режиму носіння і терміни заміни

Навіть якщо у вас немає дискомфорту, не забувайте про час носіння лінз і строк їх заміни. Запам'ятайте: в гідрогелевих МКЛ можна ходити не довше 10-12 годин в день, інакше може виникнути кисневе голодування рогівки.

Міняти лінзи потрібно точно в строк. Навіть якщо ви кілька днів їх не носите, термін служби все одно відраховується з моменту розкриття блістеру. Вироби, які розраховані на місяць носіння, рівно через 30 днів потрібно замінити. Ні в якому разі не переношуйте їх, оскільки це загрожує негативними наслідками для очей.

Правило 3: Не засинайте в лінзах денного носіння

Якщо МКЛ розраховані на денний режим носіння, носіть їх тільки вдень, не довше допустимої кількості годин. І обов'язково знімайте на ніч. Це правило стосується всіх гідрогелевих і частини силікон-гідрогелевих виробів.

Ваша робота або спосіб життя вимагають чіткого зору цілодобово? Значить порадьтеся з лікарем з приводу використання «дихаючих» силікон-гідрогелевих лінз, які можна носити до 16 годин на добу. І навіть не знімати до 7, а то і 30 днів поспіль.

Правило 4: Алергія або застуда на поріг — лінзи в контейнер

При будь-якому запаленні, інфекції або алергії тимчасово відмовляйтеся від носіння контактних лінз. Якщо ви захворіли на грип чи застуду, походіть в окулярах, поки не одужаєте. А якщо з якихось причин ви не можете зробити цього, скористайтеся контактними лінзами щоденної заміни. Вони безпечні, комфортні і не потребують спеціального догляду.

Правило 5: Свіжий розчин — запорука здоров'я очей

Щоб МКЛ зберігалися в належних умовах, обов'язково піклуйтеся про чистоту контейнера і свіжість багатофункціонального розчину. Ніколи не використовуйте рідину з контейнера повторно, адже це може стати причиною інфекційних ускладнень.

І наостанок запам'ятайте кілька важливих моментів:

  • ✔ для нової пари МКЛ слід використовувати новий контейнер;

  • ✔ якщо термін придатності розчину закінчився, його потрібно викинути;

  • ✔ флакон з рідиною і контейнер з лінзами не можна залишати відкритими;

  • ✔ для догляду за МКЛ необхідно використовувати багатоцільовий розчин, але ніяк не проточну воду чи інші рідини.

Що стосується контактних лінз тривалого носіння (квартальних і традиційних), вони потребують періодичної глибокої чистки. Раніше її проводили за допомогою ферментних таблеток, а зараз для цього використовують пероксидні системи очищення.

Статья обновлена 04.01.2019.