Контактні лінзи - справжні міні-рятувальники нового покоління, які полегшили життя мільйонам людей в усьому світі. Ви до сих пір сумніваєтеся, чи варто змінювати звичні громіздкі окуляри на м'які і непомітні лінзи, тому що боїтеся клопоту і відповідальності? Переконайтеся, що доглядати за лінзами зовсім не складно!
5 правил, які повинні знати всі користувачі контактних лінз

1. Сон в лінзах

Якщо ваші лінзи не призначені для сну, обов'язково знімайте їх на ніч. Ваша робота або обставини вимагають чіткого зору цілодобово? Порадьтеся з лікарем з приводу використання спеціальних «дихаючих» лінз, які можна не знімати від 1 до 7 днів в тиждень.

2. Слідкуйте за чистотою

Якщо зовсім не доглядати за лінзами або робити це неправильно, замість ясного і чіткого зображення можна отримати купу проблем. Одноденні контактні лінзи в цьому плані набагато зручніші, адже вони абсолютно не потребують додаткового догляду. Якщо ж ви збираєтеся купити або вже користуєтеся будь-яким іншим видом контактної корекції, не забудьте поцікавитися у лікаря як правильно доглядати за виробами і уважно читайте інструкцію. Контейнери, розчини, ферментні таблетки ... Нехай вас не бентежить різноманіття засобів по зберіганню та догляду, адже саме завдяки їм лінзи залишаються в цілості й схоронності, захищають очі від мікробів і дарують ясне і чітке зображення. Якщо ви не хочете, щоб на ваших лінзах оселилися небезпечні бактерії або якісь найпростіші організми, дотримуйтеся наступних правил гігієни:
• Обов'язково стежте за чистотою рук перед кожним одяганням / знімання лінз;
• користуйтеся тільки розчинами, призначеними спеціально для зберігання і чищення, ні в якому разі не опускайте лінзи на ніч в водопровідну або будь-яку іншу воду;
• міняйте контейнер раз на місяць;
• не використовуйте старий контейнер для нових лінз;
• використовуйте механічну очистку лінз (обов'язково перед приміщенням лінз в розчин протріть їх разом з декількома краплями розчину пальчиком спочатку з одного, потім з іншого боку).

3. Дотримуйтеся режиму носіння і терміни заміни

Навіть якщо очі відчувають себе ідеально, не забувайте про дотримання часу носіння лінз і термінів їх заміни. Запам'ятайте: носити лінзи, які виготовляються з гідрогелю, потрібно не більше 10-12 годин, оскільки може виникнути кисневе голодування. Міняти лінзи необхідно точно в строк. Навіть якщо ви кілька днів лінзи не носите, термін служби лінз все одно відраховується з моменту розкриття блістеру. Тобто лінзи, які розраховані на місяць носіння, рівно через 30 днів потрібно замінити. Ні в якому разі не переношує лінзи, оскільки це загрожує негативними наслідками для очей.

4. Алергія або застуда на поріг - лінзи в контейнер

Основне правило по догляду за лінзами свідчить, що при будь-яких запаленнях, інфекціях або алергії лінзи слід негайно зняти і покласти в контейнер зі свіжим розчином. У вас грип або перші симптоми застуди? Обов'язково зніміть лінзи чистими руками і тимчасово перейдіть на окуляри. Якщо з якихось причин ви не можете відмовитися від лінз, скористайтеся лінзами щоденної заміни. Вони безпечні, комфортні і не потребують спеціального догляду.

5. Свіжий розчин - запорука здоров'я очей.

Щоб лінзи зберігалися в належних умовах, обов'язково піклуйтеся про чистоту контейнера і свіжості багатофункціонального розчину.
• Для нової пари лінз використовуйте новий контейнер;
• якщо в розчині закінчився термін придатності, без жалю його викиньте;
• не залишайте відкритими флакон з рідиною і контейнер з лінзами;
• обов'язково користуйтеся спеціальними засобами, а не простою водою.