Замовити дзвінок
Наші публікації
Оптика не стоїть на місці
Читати більше публікацій

За статистикою більше 120 мільйонів людей у всьому світі використовують для корекції зору контактні лінзи. І це не дивно, адже вони зручні, ефективні,  а з недавнього часу ще й доступні. На сьогоднішній день в Україні купити лінзи для очей може практично кожен. На ринку представлена ​​величезна кількість пропозицій в різному ціновому діапазоні, а правильна реклама народжує небувалий попит.  Але чи все те золото, що блищить?  У даній статті ми відповімо на найбільш важливі питання і постараємося дати максимально повне уявлення про контактні лінзи і особливості їх застосування.
Контактні лінзи: що це?

Контактні лінзи являють собою маленькі оптичні лінзи, виготовлені зі спеціальних матеріалів, безпечних для очей, і забезпечують досить точну корекцію зору. За своєю будовою лінза нагадує чашу: її внутрішня поверхня повністю повторює форму рогівки, а передня частина служить для виправлення наявних проблем зору, дозволяючи чітко фокусуватися на предметах, виключаючи спотворення, як це буває з окулярами.

Незважаючи на те, що особливої ​​популярності лінзи здобули не так давно, історія їх появи відсилає нас ще до робіт великого вченого Леонардо да Вінчі, який представив перший прототип контактної лінзи в 1508 році. Сьогодні існує велика кількість видів даної продукції, але в цілому все контактні лінзи для очей поділяються на дві основні групи:

 • м'які (гідрогелеві і силікон-гідрогелеві);
 • жорсткі газопроникні.

Обидва типи лінз для очей використовуються при далекозорості, короткозорості та астигматизмі, а купити їх в Україні не складе труднощів.

Лінзи для очей або окуляри?

Про переваги контактних лінз для очей можна говорити дуже довго:

 • вони зручні у використанні;
 • на відміну від окулярів не обмежують бічний зір;
 • не пітніють;
 • в них практично відсутні спотворення, особливо при великих діоптріях;

Найголовніше – контактні лінзи дозволяють виглядати абсолютно природно і вести звичний спосіб життя: займатися спортом, відвідувати навіть найвідчайдушніші атракціони, відпочивати.

Проте, грамотний офтальмолог вкаже на те, що, по-хорошому, в вашому арсеналі повинні бути присутніми як контактні лінзи, так і окуляри. Справа в тому, що будь-які лінзи для очей, навіть якщо їх вартість перевищує всі мислимі межі, - це, в першу чергу, чужорідний елемент. Значить, ваші очі будуть потребувати відпочинку.

Як правильно підібрати контактні лінзи?

Контактні лінзи Україні сьогодні без зусиль можна замовити онлайн в спеціалізованих інтернет-магазинах або ж звернутися в будь-яку оптику вашого міста, будь це Київ, Харків чи Львів. Проте, правильно підібрати лінзи здатний тільки лікар-офтальмолог. В даному випадку  багато факторів, включаючи вік, загальний стан здоров'я, наявні проблеми із зором і т.д. Не варто займатися самодіагностикою, тому що існує цілий ряд протипоказань до застосування лінз для очей. В такому випадку ви можете не просто не отримати потрібного ефекту, а й нашкодити собі.

Залежно від цілей носіння, а також стану здоров'я очей, ви можете купити лінзи наступних видів:

 • традиційні (служать до 6 місяців, вимагають очищення спеціальними засобами і правильного зберігання);
 • планової заміни (змінюються через 1-3 місяці);
 • частої планової заміни (носяться 1-2 тижні);
 • разові (найбільш гігієнічні, тому можуть використовуватися навіть для чутливих очей, не вимагають догляду і контейнерів для зберігання).

Протипоказання до носіння контактних лінз

 • схильність до запальних процесів і інфекційних захворювань очей;
 • незначні форми короткозорості;
 • при загостренні астми і алергічних реакцій;
 •  
 •  
 • підвищений внутрішньоочний тиск;
 • ряд інших випадків, тому консультація фахівця обов'язкова.

Особливості догляду за контактними лінзами

Від правильності догляду залежить не тільки довговічність лінзи, але і, в першу чергу, здоров'я очей. Завдяки сучасним засобам дезінфекції, контактні лінзи прості в обслуговуванні, про що можна знайти чимало відгуків і статей в мережі Інтернет. Більшість розчинів не тільки очищають лінзи, але і зволожують їх, підходять для зберігання, що дозволяє обмежитися покупкою одного засобу замість трьох-чотирьох.

У разі виникнення будь-яких неприємних відчуттів або проблем з очима слід негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути серйозних наслідків. Навіть якщо вас нічого не турбує, не забувайте про планові контрольних прийомах у офтальмолога не рідше ніж 2 рази на рік.

Контактні лінзи і косметика

Існує міф про те, що використання контактних лінз виключає застосування декоративної косметики. Насправді утриматися від макіяжу слід тільки в перший день носіння. Єдине правило, якого слід дотримуватися: наносити косметику тільки після того, як контактні лінзи надіті, а змивайте вже після їх зняття.

Дотримуючись всіх правил, ви зможете забути про окуляри і поганий зір, глянувши на світ зовсім іншими очима!

Читати далі